در حال بارگذاری ...
شنبه 9 اسفند 1399
 • درباره مرکز

  دانشکده فنی و حرفه ای نیشابور در مجموعه 12 هکتاری در بهترین موقعیت شهرستان واقع شده است این مرکز آموزشی از یک سو به کوه های زیبا و مرتفع بینالود نظر می افکند و از یک سو به دشت های پر از لاله و شقایق ابرشهر مشرف است.
  این دانشکده در سال 1377 با 4 رشته در مقطع کاردانی شروع به فعالیت نموده است و به حول قوه الهی و در سایه مساعدت مسئولین فرهیخته هم اکنون با 9 رشته در مقطع کاردانی و 3 رشته در مقطع کارشناسی متناسب با صنعت نیشابور (دومین شهر صنعتی خراسان بزرگ) و همگام با پتانسیل های موجود منطقه جغرافیایی ، رشد و توسعه داشته است .
  همجواری با هشتمین خورشید تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت امام رضا (ع) و پایتخت معنوی ایران اسلامی و وجود علما و مشاهیر گراسنگ از جمله : فضل ابن شاذان ، خیام نیشابوری ، عطار نیشابوری ، کمال الملک و سایر اندیشمندان این دیار برگ زرینی است که بر تارک شهرستان و مراکز علمی و دانشگاهی سایه افکنده است .
  دانشجویان این مرکز همواره در صحنه رقابت های فرهنگی ،علمی ، مهارتی و پژوهشی حضور چشمگیر داشته و کسب مقام های بین المللی از جمله مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات ژنو –  سوئیس سال 2007، مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات زاگرب کرواسی سال 2007 ، نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات المپیاد جهانی مهارت در کشور ژاپن سال 2007 و المپیاد جهانی مهارت در کشور انگلیس سال 2011 و کسب دیپلم عالی افتخار این مسابقات  تنها بخشی از توانمندی های دانش پژوهان این مرکز می باشد.
  وجود صنایع بزرگی چون مجتمع فولاد خراسان و ایران خودرو خراسان در نیشابور و صنایع وابسته متعدد ، زمینه خوبی را برای جذب اکثر فارغ التحصیلان این مرکز  پس از اتمام دوره کاردانی و کارشناسی به عنوان نیروی متخصص و ماهر در بخش های مختلف صنعتی ایجاد نموده است .
   دانشکده فنی و حرفه ای نیشابور هم اکنون با 1100 دانشجوی فعال در مقاطع کاردانی و کارشناسی ، یکی از بزرگترین مراکز آموزش عالی دولتی جهت پرورش تکنسین ، مهندس و کارشناس درسطح شهرستان می باشد. 1

   

  نظرات کاربران (1)